Tez Yazdırma Fiyatları

tez yazdırma fiyatları

Lisans, ön lisans, yüksek lisans ve doktora tezleri konusunda çeşitli kurumlardan yardım alabilirsiniz. Tez, aynı zamanda bitirme projesi olarak geçer. Bu nedenle mezuniyet konusunda önem teşkil eder. Genelde bu süreç öğrenciler için sancılı geçer. Bu nedenle özellikle yazmak konusunda yetkinliği olmayan öğrenciler, tezlerini profesyonel kurumlara yazdırmayı tercih ederi. Tez yazdırma fiyatları konusunda teze göre değişen bir sistem vardır. Zamanlama ve talepler önemli olduğu için bu süreçte geç kalınmaması gerekir.

Üniversite Tezi Nedir, Nasıl Yazılır?

Tez, öğrencilere mezuniyet aşamasını öğrenme ve araştırma alışkanlığının kazandırılması, bilgilerini etkin bir şekilde sunabilme kabiliyetine sahip olabilmeleri için verilir. Elbette çeşitli hazırlık süreçleri olur. Bu nedenle bir teze başlamak konusunda erkenci olmak önemlidir. Tez, bir konu hakkında gereken tüm araştırmaları yapmak, bu araştırmalar sonucunda belirli bir anlatımla, bilimsel verilerden yararlanmak kaydıyla sunum oluşturmaktır. Bu sistem yazılı olarak belli bir taslakla sunulur. Bu durumda geçmiş taslakların incelenmesi yardımcı olacaktır.

Tez yazdırma fiyatları tezinizin konusunda ve yoğunluğuna göre değişir. Kısa süre içinde teslim alınmak istenen bir tez için daha yüksek fiyatlar talep edilebilir. Bir tez siparişi verirken, güncelleme ve sunuma hazırlık süreçlerini de düşünmeli ve zamanlamayı buna göre ayarlamalısınız.

Üniversite tezi konusunda;

 • Konu seçimi,
 • Konunun ne şekilde aktarılacağı,
 • Taslakların hazırlanması,
 • Planın hazırlanması,
 • Kaynaklar ve bunların araştırması,
 • Seçilen konunun taslaklara uygun olarak yazılması,
 • Danışman hocayla kontrol,
 • Jüriye sunum gibi süreçler vardır.

Bu süreçlerin sistematik bir şekilde takip edilmesi ve belli bir zamana yayılması gerekir. Yoksa sağlıklı bir tez ortaya çıkmayacaktır.

Tez yazdırma fiyatları konusunda bilgi alabilir, vaktiniz yoksa, bazı profesyonel kurumları değerlendirebilirsiniz.

Tez Yazarken Konu Seçimi

Tez sürecinde konu seçimi en önemli süreçtir. Bu noktada ilgi duyduğunuz bir konu hakkında tezinizi yazmanız daha sağlıklı olacaktır. Hatta tez yazımı konusunda profesyonel destek alsanız bile, bu süreç sonrasında sunumu siz yapacağınız için konuya hakim olmalı ve bunu yüzde yüz savunabilir durumda olmalısınız.

Konu seçiminde danışman hocanızdan destek alabileceğiniz gibi, YÖK sayfasında yer alan örnek tezleri de inceleme şansınız olur. Konuya kara verdikten sonra planınızı yapabilirsiniz. Bu plan doğrultusunda örnek taslaklara uygun olarak tezinizi yazmanız gerekecektir.

Tez Yazımı İçin Firma Seçimi

Tez yazdırma fiyatları konusunda araştırma yaparken birbirinden farklı kurumların olduğunu göreceksiniz. Bu kurumlar konusunda profesyonel kişileri aynı çatı altında toplar. Siz seçiminizi güven çerçevesi içinde yapmalısınız. Fiyatlar konusunda ise, net bir rakamı alabilmeniz detayları bildirmeden pek mümkün değildir. Bu durumda;

 • Genelde otomatik talepler olur. Teziniz hakkında en bilinmesi gereken ayrıntıları paylaşmanız gerekecektir.
 • Detaylar arasında; tez konusu, tezin teslim tarihi ve kaç sayfa olması gerektiği yazmalıdır.
 • Sayfa sayısı bazen değişebilir. Ön lisans konusunda biraz daha az sayfa yeterli olabilirken, doktora tezleri konusunda aynı şeyi söyleyemeyiz. Bu nedenle tezin ne için yazıldığı önemlidir. Bunla alakalı detay paylaşmanız gerekir.
 • Güvenilir kişilerle tez konusunda çalışmalısınız. Bu konuda işiniz profesyonel yapan kurumlar, uzman kişilerle çalıştığı için sorun yaşamazsınız.

Tez yazdırma fiyatları ile alakalı detaylar konusunda aklınıza takılanları inceleyebilirsiniz. Genelde bu konuda alınan ön ödeme sonrasında, tez yazılır ve teslimde kalan ödeme gerçekleşir.

Tezi yazdırdıktan sonra sunum esnasında, jüri üyeleri sizden yeniden güncelleme ya da eklemeler isteyebilir. Bu durumda kendi tezinize ne kadar hakim olmanız gerektiğini zaten göreceksiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi hazırlık sürecini uzun tutarsanız, olası güncellemeler ve teze haki olma konusunda sorun yaşamazsınız.