TEZ YAZDIRMA

Tez hazırlamak uzun ve ciddi bir araştırma getiren bir süreçtir. Bu nedenle de dikkatli ve planlı bir şekilde hareket edilmesi önemlidir. Tez yazdırmanın amacı öğrenciden istenilen farkındalığın yaşatılmasıdır. Çünkü tez için söylenilecek şey farklı yeni bir düşünceyi nitelendirmesidir.

Tez yazdırma da ki amaç öğrencilerin farklı bir sonucu ortaya koymasıdır. Bunun içinde mutlaka doğru kaynaklar araştırıldıktan sonra hiç kimsenin düşünmediğini düşünüp bunun zeminini oluşturabilmek gerekir.

Tez hazırlanırken destek alınması önemlidir. Bunun içinde her ortamda notlar almaya gayret edin. Bunun için alacağınız küçük destekler sayesinde başarıya ulaşacaksınız. Tez konusunu hiçbir zaman hafife almamalısınız. Başlarken de belirttiğimiz gibi bu ciddi bir süreçtir ve eğitim hayatınız boyunca öğrenmiş olduğunuz tüm birikimlerinizi sergilemek noktasında önemli bir konudur. İyi bir tez hazırlanırken sürecin planlı olması önemli bu anlamda kağıt düzeninden tutun da sayfanın yapısına varıncaya kadar hepsinin net bir kalıp üzerinden düzgün bir şekilde yararlanması gerekir.

Bir tez hazırlanırken sayfa sayısı ne kadar fazla olursa tezinize verdiğiniz değerde o kadar önem kazanacaktır. Tez yazma sırasında önemli konulardan bir tanesi de kopyala yapıştır konusudur. Tezinizi bu şekilde yaptığınız zaman intihal olacağı içinde bunun tespiti durumunda teziniz geçersiz sayılacaktır. Dolayısıyla bu süreçte kopyala yapıştır yapmamanız gerekir. Bunu anlayabilecek olan deneyimli olan programlar var.

Güvenilir Tez yazdırabilir miyim?

Tez yazmanın zor olduğunu söyledik ve siz bunu yapamam diyorsanız bunun için farklı firmalardan yardım alabilirsiniz. Bu firmalar tez yazarken ne kadar güven verir derseniz. Bu noktada da referanslardan yola çıkmanızın daha doğru olacağı görüşündeyiz. Çünkü referansların dışında bu işi yapan kendilerini firma gibi tanıtan çok sayıda insan vardır. Ancak kurumsal olan firmalardan destek aldığınız da başarılı sonuçlarda alabilirsiniz. Tez farklı eğitim süreçlerinde yazılabilir. Örneğin lisans tezi, önlisans tezi, yüksek lisans tezi ve doktora tezi gibi. Bu tezler eğitim durumunuza göre değişiklik göstereceğinden zorluk derecesi de ona göre fark edecektir.

Başarılı firmalar bu süreçte sizin isteğiniz doğrultusunda tez hazırlayabilirler.